Amber Heard, Johnny Depp ile karalama davasında uzlaşmaya gitti

ABD’li aktör Johnny Depp‘in avukatları, oyuncunun eski eşi Amber Heard‘ün Depp’e 1 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul ederek karalama davasında uzlaşmaya gittiğini açıkladı.

Eski çift bu yıl mahkemede karşı karşıya gelmiş ve sözleri medyada geniş yer bulmuştu.

Haziran ayında Virginia’daki mahkeme heyeti çoğunlukla, 59 yaşındaki aktör Depp’in lehine karara varmıştı.

Aktris Amber Heard, 2018’de Washington Post’a yazdığı bir makalede kendisini taciz mağduru olarak nitelemiş, Depp de bu yazıda kendisine iftira atıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. Heard ise sözlerinin “düzmece” olduğunu söyleyen Depp’e karşı dava açmıştı.

Pazartesi günü muahedeye vardığı haberini duyuran 36 yaşındaki Heard, bunun “bir taviz olmadığını” söyledi.

Heard, Aralık ayı başlarında, heyetin kararının bozulması ya da büsbütün yeni bir duruşma yapılması talebiyle temyiz müracaatında bulunmuştu.

Ancak Heard Pazartesi günkü açıklamasında, “Amerikan hukuk sistemine olan inancını yitirdiği için” uzlaşma yolunu seçtiğini söyledi.

“ABD’deki temyiz müracaatım başarılı olsa bile, en uygun sonuç yine yargılama olacaktır. Bunu mutlaka kabul edemem.”

Depp, ismini vermeden “ev içi istismarı temsil eden kamusal bir figür” tarifini kullanan eski eşine dava açınca, Heard de sözlerinin “düzmece” olarak nitelenmesi üzerine karşı dava açmıştı.

Altı hafta süren ve televizyonda yayınlanan duruşmayı kamuoyu yakından  takip etti. 2017’de boşanan çift, beş yıllık bağlantılarına dair birbirinden büsbütün farklı açıklamalar yaptı ve her ikisi de başkasını makûs davranış ve şiddetle suçladı.

Jüri çoğunlukla Depp’in yanında yer aldı ve kendisine 15 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Depp, iki yıl evvel İngiltere’de benzeri bir davayı kaybetmişti.

Depp, kendisinin de Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesi kararını temyize götürmüştü.

Pazartesi günü Depp’in avukatları yaptıkları açıklamada belirtirken, aktörün 1 milyon dolarlık tazminatı bir dizi hayır kurumuna bağışlayacağını belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir