Arda Güler’in babaannesi ve dedesi anlattı: Beni kaleye geçirir futbol oynardı

Fenerbahçe’nin ve ulusal kadronun genç yıldızı 18 yaşındaki Arda Güler´in İspanyol devi Real Madrid´e transfer olması Bolu´nun Mengen ilçesine bağlı Gökçesu beldesindeki bağlı 35 haneli Hayranlar köyünde yaşayan, bayramlarda ve tatil günlerinde gelip ziyaret ettiği dedesi Mehmet Ali Güler ve babaannesi Adiye Güler´i sevince boğdu.

Torunlarının Avrupa´ya gitmesi nedeniyle kendisini daha az görecek olmanın burukluğunu yaşayan Mehmet-Adiye Güler çifti köydeki konutlarına Arda Güler´in futbol alanlarındaki çocukluğundan bu vakte kadar ki fotoğraflarının yer aldığı dev tablo yaptırdılar.

ONA `TOP SÜREMEZ´ DİYENLER UTANACAKLAR

Çok sevinçli olduğunu fakat bir o kadar da içinde ağlama hissi olduğunu belirten Mehmet Ali Güler, “Türkiye’deyken Arda´yı görüyordum ancak artık oralarda çok güç göreceğim. Arda, 4-5 yaşlarında futbolun içindeydi. Ankara´da muhakkak ekiplerde top koşturdu sonra babası onu Gençlerbirliği kadrosuna gönderdi. Orada iki yıl oynayıp parladı. Oradaki hocasına `Ben buradan Fenerbahçe´ye gideceğim oradan da 17-18 yaşında Avrupa´ya gideceğim´ demiş. Hocası da gülmüş o vakit inanamamış. Ancak bunları başardı. Çok süratli bir gelişme gösterdi. A ekibe kadar çıktı. Attığı golden tahminen ödül alacak. Birtakım spor müellifleri `Arda orada top süremez´ diyor. Arda o denli başarılı olacak ki o top süremez diyenler utanacaklar” diye konuştu.

REAL MADRID’İN KAPTANI ÖNÜMÜZDEKİ YIL ´10 NUMARA SENİN OLACAK´ DEMİŞ`

Real Madrid transferinin bir anda çok süratli geliştiğini söz eden Mehmet Ali Güler, “Çünkü ondan evvel Barcelona vardı. Barcelona´nın Arda´yı Fenerbahçe´de bir yıl kiralık oynatma bahtı vardı. Lakin Arda bu teklifi kabul etmedi. Real Madrid´de oynama garantisi verdi. Real Madrid´in kaptanı Modric, Arda´yı aramış ve “Ben bir yıl sonra futbolu bırakacağım 10 numara senin olacak´ demiş. Birinci kez içimizden çıkan bir Türk çocuğu bir de buradan çıkıp yetişen çocuk hem de 18 yaşında. 16 yaşında ulusal ekip forması giydi” dedi.

BİZİ HİÇ OTURTMAZDI

Arda Güler´in babaannesi Adiye Güler ise torununu özleyeceğini belirterek, “Çok gururluyuz. Çok memnunuz lakin bir yandan da onu daha az göreceğimiz için hüzünlüyüz. Çok uslu bir çocuktu. Eline yalnızca top ver öbür bir şey istemezdi. Yaz aylarında köye geldiğinde de daima top oynardı. Beni kaleye geçirir futbol oynardı. Bizi hiç oturtmazdı. Çok yeterli yerlere gelsin. Çok duygusaldır, çok âlâ niyetlidir. Kimseyi kırmayı sevmez. Maçlardan evvel bizi arayıp dua edin derdi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir