CHP’li Özkan: Bize düşen görev açlığı ve yoksulluğu yok etmektir; biz o insanlar için kavga etmezsek o zaman görevimizi yapmamış oluruz

CHP Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan, Antalya Kumluca’da yaşanan sel felaketinin açtığı hasarlarla mücadele eden parti üyeleriyle sohbet etti. Özkan, “Bugün ülkenin içine düştüğü durum felaket; açlık, yoksulluk bütün bunlarla çabada toplumun yüzde 60’ı yeşil kart yoluyla para alıyor. Bu kadar yoksulluğun, açlığın olduğu bir yerde bize düşen misyon açlığı ve yoksulluğu yok etmektir. Biz o beşerler için hengame etmezsek o vakit vazifemizi yapmamış oluruz” dedi.

CHP Genel Lider Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Antalya Kumluca’da sel felaketinin yaşandığı afet bölgesinde yurttaşlarla sohbet etti. Özkan, afetin yaralarını sarmaya çalışan CHP üyeleriyle de görüştü.  

Özkan, afet bölgesinde çalışan CHP’li üyelere yönelik; “Bütün örgütümüzün mutlak bütünlük içinde bilmeyenlere anlatması… Değerli olan biz değiliz, kıymetli olan şey karşı tarafta bizi bekleyen arkadaşlar. Gidip onlarla, hayatın gerçekleri üzerine sohbet etmemiz gerekiyor. 1 bardak çayın 5 lira olduğu, 1 simidin 5 lira olduğu bir Türkiye’de minimum fiyatın 5 bin lira olduğu bir ülkede nasıl yaşanacağı konusunu konuşmak lazım” dedi.

Özkan, bir CHP’linin “Cebi bomboş fakat tekrar çok şükür diyor. Bundan yılıyoruz” kelamlarına karşılık şunları söyledi:

 “Arkadaşlar yılmayın, niçin yılıyorsunuz? Herkese ulaşmanın bir yolu var. Sorun şu kurtuluş yok tek başına, ya daima bir arada ya hiçbirimiz. O arkadaşları aydınlatamazsak, onların yüreklerin, akıllarına bu kıvılcımı düşüremezsek…Kurtuluş yok tek başına, ya daima birlikte ya hiçbirimiz… Bizim kurtuluşumuz kurtuluşsa biz aslında kurtulmuşuz. Biz aydınlıksa aydınlığız. Öteki şeylerse yerinde. Ancak değerli olan şey ülkeyi topyekûn kurtarabilmek. Bugün ülkenin içine düştüğü durum felaket; açlık, yoksulluk bütün bunlarla gayrette toplumun yüzde 60’ı yeşil kart yoluyla para alıyor. Bu kadar yoksulluğun, açlığın olduğu bir yerde bize düşen misyon açlığı ve yoksulluğu yok etmektir. Biz o beşerler için hengame vermezsek o vakit misyonumuzu yapmamış oluruz. Kurucumuzun, yol göstericimizin, liderimizin bize talimatı; Mustafa Kemal’in aydınlığını Anadolu’daki her konutun penceresinden ışıyacak biçimle getirmeden bu uğraş durmaz.

İnsanların evvel karnını doyuracağız, sonra onlara hoş, geleceği garanti altına alınmış bir hayat sunacağız, sonra da onların aydınlanması, çağdaş dünya ile bütünleşmesi için çaba edeceğiz. Bizim diğer ödevimiz yok. Her CHP’linin, gelip üyeliğe imza atan her CHP’linin kelam verdiği şey Mustafa Kemal’in gösterdiği maksat doğrultusunda yürümektir.”   

 (ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir