Gelecek Partisi’nde neler oluyor? İlçe başkanı istifa edip yanında 20 kişiyle AK Parti’ye geçti

Ak Parti Avcılar İlçe Başkanlığı’ndaki merasimde Şahin’e rozeti, AK Parti Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe tarafından takıldı. AK Parti Avcılar İlçe Lideri Abdullah Küçükoğlu da öbür iştirakçilere rozetlerini taktı.

Törende konuşan Şahin, 2,5 yıldır Gelecek Partisi Avcılar İlçe Başkanlığı yaptığını belirterek, “Vatan, millet bizim en kıymetlilerimizdir. Bunlar mevzubahisse gerisi teferruattır. Bütün koltukları, makamları bir kenara bırakır, gereğini yaparız. Biz de bunu yaptık” dedi.

“RABBİM ÇIKTIĞIMIZ YOLU AYDINLIK KILSIN”

İçeriden ve dışarıdan Türkiye üzerine oynanan oyunları gördüğünü ve bu vebalin modülü olmak istemediğini lisana getiren Şahin, şöyle devam etti: “Muhalefet tarafından ulusal kıymetlerimiz gaye gösterilerek yapılan açıklamalar karşısında yüreğinde vatan, bayrak ve millet sevgisi taşıyan, partide vazife alan yahut gönül vermiş pek çok arkadaşımın rahatsızlıklarını biliyor, yakmış olduğum bu kıvılcım ateşinin yükseleceğini umut ediyorum. Bundan sonraki uğraşımızda safımız muhakkak, yolumuz çetin, sıkıntımız büyük. Bu vakte kadar karşısında durup uğraşını verdiğimiz zihniyetle, düne kadar ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz diyenleri özgür bırakacağız’ diyenlerle, Osman Kavala üzere terör örgütü üyelerine özgürlük savunuculuğu yapanlarla, sonlarımıza dayanmış emperyalist güçlere karşı ‘özerklik ilan edeceğiz’ diyenlerle, ‘Ayasofya’yı tekrardan müzeye dönüştüreceğiz’ diyenlerle, ‘Hakkari’ye özerklik getireceğiz’ diyenlerle gayretimiz sonuna kadar devam edecektir. Bu yolda ilerlerken Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağım. Rabbim çıktığımız yolu aydınlık kılsın, birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.”

“BU SEÇİMİ BİZE YAKIŞAN VAKARLA YAPACAĞIZ”

AK Parti Vilayet Lideri Kabaktepe de zelzele bölgesinde yaraların süratle sarılmaya çalışıldığını belirterek, “16’ncı günde kalıcı konutların temelini atmaya başladık. Bir yıl içinde de Allah kardeşlerimizi konutlarına kavuşturmayı nasip etsin. Birbirimize dayanak olacağız. Coğrafik büyüklük olarak İstanbul’un 20 katı, İngiltere büyüklüğünde bir coğrafyada olan bir sarsıntıdan bahsediyoruz. Milletimizin alicenaplığı ve gücüyle, Cumhurbaşkanı’mızın liderliğiyle inşallah bu ezayı en kısa sürede çözeceğiz. Bu seçimi de millet olarak bize yakışan vakarla yapacağız” diye konuştu.

“DAHA DA GÜÇLENECEĞİZ” VURGUSU

Gelecek Partisinden istifa ederek AK Parti’ye katılanlara “Hoş geldiniz” diyen Kabaktepe, Ahmet Şahin’in, siyasetin vatan ve millete hizmet için yapıldığına ait açıklamalarına dikkati çekti. Kabaktepe, yeni katılanlarla partilerinin daha da güçleneceğini vurgulayarak, Türkiye’yi daha da büyütüp güçlendireceklerini söyledi.

Kaynak: AA / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir