İyi Partili isimden “Saraçhane” açıklaması: İmamoğlu’nu öyle bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi, sadece dayanışma yapıldı

Halk TV müellifi İsmail Saymaz, İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “CHP’nin iç işlerine müdahale” açıklamasına cuma (23 Aralık) günü Fox TV’deki “İlker Karagöz ile Çalar Saat” programında cevap vereceğini yazdı. “O güne dek konuşmama, yorum yapmama ve demeç vermeme kararı alındı” diyen Saymaz ayrıyeten ismini açıklamadığı Uygun Partili bir ismin Akşener’in “Saraçhane” konuşması ile ilgili, “İmamoğlu’nun hakkı gasp edilmiş. Aday olmaz artık. O denli bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi. Yalnızca dayanışma yapıldı” dediğini iletti. 

Saymaz, bugünkü yazısında İyi Parti kulislerinden edindiği bilgileri aktardı. İsmini açıklamadığı Uygun Parti’nin ağır toplarından bir isme “CHP’nin iç işlerine müdahale mi ediyorsunuz?” diye soran Saymaz, “Bizim söylediklerimiz altı yedi aydır söylediklerimizin tekrarı. Bugüne kadar niçin iç işlerine müdahale diye nitelendirmediler?” karşılığını aldığını belirtti.

İyi Partili isim, Akşener’in Saraçhane’de İmamoğlu’na gösterdiği yaklaşımın adaylık bildirisi diye yorumlanmasıyla ilgili de şunları söz etti:

“İmamoğlu’nun hakkı gasp edilmiş. Aday olmaz artık. O denli bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi. Yalnızca dayanışma yapıldı. Yalnız bırakılır mı? Darbe yemiş adam. Aday yapmaya kalksanız iki ayda cezasını İstinaf ve Yargıtay’dan geçirirler.

“Adaylığı çok içselleştirmiş. Bizim için isim çok değerli değil. Çok üstünde durmuyoruz. Ama Kılıçdaroğlu ile kazanılamıyor. Anket yapıyorsun, risk var. Hem de yüksek.”

“(Kılıçdaroğlu’nun “adayın altı başkandan biri olması” görüşüne) O denli bir mutabakat yok, o denli bir konuşma yok. Babacan, ‘İsim araştırması yapıyoruz’ demedi mi üç hafta evvel. Masada lisana getirilmemiş. Ocak ayında konuşulacak.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir