Lionel Messi: Tanrı’nın bu kupayı bana vereceğini biliyordum

2022 FIFA Dünya Kupası’nda Fransa’yı eleyerek şampiyon olan Arjantin’de yıldız oyuncu Lionel Messi, “Biliyorum! Bu kupayı bana İlah ikram etti. Bunu kalbimde hissediyorum. Bir an evvel Arjantin’e gitmek istiyorum. Çılgınlar üzere kutlamak, sevinmek istiyorum!” diye konuştu.

Arjantin Ulusal Ekibi ile 2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Fransa’yı geçerek şampiyonluğa ulaşan dünya yıldızı Lionel Messi, şampiyonluğun akabinde açıklamalarda bulundu.

Bu kupanın kendisine bir armağan olduğunu söyleyen Messi, “Tanrı’nın bunu bana vereceğini biliyordum, bunun benim olacağına dair hislerim vardı. Hayatım boyunca Dünya Kupası’nın hayalini kurdum” diye konuştu.

“Milli ekipten emekli olmayacağım” diyen Messi, “Şampiyon olarak oynamaya devam etmek istiyorum. Artık daha fazlasını isteyemem. Mesleğimin son yıllarını bu türlü kapatmak… Süper bir şey.” dedi.

Turnuvanın oyuncusu seçildi

Arjantin’in yıldız oyuncusu Lionel Messi, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın En Kıymetli Oyuncusu (MVP) unvanına layık görüldü.

Turnuvada 2’si finalde olmak üzere 7 sefer fileleri havalandırarak Arjantin’in elde ettiği şampiyonlukta başrolü üstlenen Messi, MVP ödülünün sahibi oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir