Şenol Güneş’ten sürpriz karar! “İki isim gönderilsin”

Bu dönem savunma kusurlarından çok çeken ve 10 maçta kalesini gole kapatamayan Beşiktaş’ta teknik yönetici Şenol Güneş, devre ortasında stopere destek yapılmasını isterken mevcut oyuncular için bir tahlil hazırlayıp idareye sundu.

Tecrübeli hoca, takımdaki 5 stoperi incelediği raporunda iki isme “Gönderilsin” notu düşerken Saiss ve Tayyip Talha için de olumsuz konuşması dikkatlerden kaçmadı.

İşte Güneş’in hazırladığı savunma tahlili:

Romain Saiss: İyi lakin gereğince süratli değil.

Tayyip Talha: İstekli ama Saiss’le tam ahenk sağlamış değil. Oyun kurmada yetersiz.

Montero: Fizik gücü olarak yetersiz. Hem hava toplarında hem ikili çabalarda istenen düzeyde değil. Kiralanabilir ya da gönderilebilir.

Welinton: Çok ağır ve yanılgıya açık bir oyuncu. Devre ortasında gönderilebilir.

Emrecan: Çok genç ve bu nedenle kâfi deneyimde değil. Gelişime muhtaçlığı var.

Avrupa deneyimi olan stoper istiyor

Güneş bu tahlil sonrası yapılmasını istediği stoper desteğinin özelliklerini de şöyle açıkladı. “Avrupa deneyimi olan. Geriden oyun kurabilen sol ayaklı bir savunmacı devre ortası için düşünülebilir.” dedi.

Beşiktaş için stoper adayları dillendirilmeye başlarken listeye bir isim daha girdi. Şenol Güneş Atletico Madrid’den Felipe’yi onayladı.

Atletico Madrid’de ismi ocak ayında gruptan ayrılacaklar listesinin başına yazılan 33 yaşındaki Brezilyalı stoper için Güneş’in “olur” verdiği belirtildi.

Siyah-beyazlı grubun listesine orta saha adayları da girmeye başladı. Transfer komitesinin, Dele Alli’nin yetersiz performansı nedeniyle ofansif orta saha arayışına başladığı belirtilirken, kontratı dönem sonunda bitecek oyuncular üzerinde araştırmalara start verildiği gelen haberler arasında.

KAYNAK: FOTOMAÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir