‘Uykusunda öldü’ denmişti, babası boğarak öldürmüş

Olay, dün öğle saatlerinde Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi’nde meydana geldi. Ailesi, 112 Acil Davet Merkezini arayarak kızları İclal Şimşek’in uyanmadığını, yaptıkları denetimde öldüğünü söyledi.

İhbarla olay yerine sıhhat ve polis grupları sevk edildi. 7’nci kattaki apartman dairesine gelen gruplar, yapılan denetiminde öldüğü belirlenen İclal Şimşek’in boynunda izler tespit etti. Şimşek’in annesi M.K.,(39), babası Kadri K. ve kardeşleri Ö.K.(25) ile M.K.(16) Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği gruplarınca gözaltına alındı.

Şimşek’in cansız vücudu de otopsi için İsimli Tıp Kurumuna götürüldü. Olay yerinde yapılan incelemede ve şüphelilerden tabirleri üzerine cinayeti Kadri K.nın işlediği tespit edildi.

EŞİYLE PROBLEMLER YAŞAMIŞ

Şüphelilerin emniyetteki süreçleri devam ederken, İclal Şimşek’in 2 yıl evvel evlenerek Mersine yerleştiği, eşiyle yaşadığı problemlerin akabinde tekrar babasının meskenine döndüğü ve vakit zaman kent dışında kalarak, daha sonra yeniden babaevine dönmesi nedeniyle ailesiyle sıkıntılar yaşadığı belirtildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir